Krynica-Zdrój, to jest najlepszy przykład połączenia kurortu i uzdrowiska. Miejsca w którym turyści mogą doświadczyć spaceru pośród klimatycznych willi, jak również przemierzać górskie szlaki. Bliskość natury i niezapomniane widoki rozpościerające się ze szczytów gór, na pewno na długo zapadną w pamięci.
Krynica-Zdrój to również mnogość atrakcji dla turystów, zapewnia naprawdę świetną rozrywkę osobom o zróżnicowanych upodobaniach. To właśnie tu mieści się jedyna w Polsce drewniana wieża widokowa mieszcząca na Słotwinach Arena na których można jeździć zimą na nartach. W Krynicy-Zdrój mieści się również przepiękna Góra Parkowa ze swoją klimatyczną bo już 100-letnią kolejką z zabytkowymi wagonikami. Na szczycie znajdziecie ciekawy park rozrywki z kompleksem ślizgawek, zjeżdżalnią pontonową i parkiem linowym. W Krynicy znajduje się również inna przepiękna góra, która króluje nad szczytami. To oczywiście Jaworzyna Krynicka gdzie na turystów czeka kolej gondolowa, której charakterystyczne czerwone wagoniki zawieszone w powietrzu na stałe wpisały się już w krajobraz miasta. W Krynicy mieści się również przepiękne muzeum zabawek gdzie dzieci mogą spędzić uroczy czas a rodzice mogą się przenieść w świat wspomnień i magi dzieciństwa. Nie można również zapomnieć o Sankostradzie i o krytym lodowisku które jest czynne właściwie cały rok.

Krynica-Zdrój to miasto w którym mieszczą się niesamowicie urokliwe pijalnie wód. A pijalnia główna oferuje również wiele bardzo ciekawych imprez kulturalnych, które na stałe wpisały się już w kalendarz imprez kulturalnych miasta. Koncerty pod nazwą Krynica Źródłem Kultury goszczą co roku najlepsze polskie zespoły.

Zimą Krynica-Zdrój staje się jednym z najbardziej urokliwych ośrodków narciarskich, znajduje się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, przez co stanowi idealną bazę wypadową w okoliczne góry. Dzięki sprzyjającemu klimatowi oraz odpowiedniemu ukształtowaniu terenu miasto jest jednym z największych polskich ośrodków sportów zimowych z licznymi, zróżnicowanymi i dobrze przygotowanymi trasami. Wszelkiego rodzaju sporty zimowe można uprawiać na stokach w Krynicy-Słotwinach, na Jaworzynie Krynickiej jak również w samym centrum miasta – Henryk SKI. Bardzo blisko znajdują się takie ośrodki jak Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, gdzie mieści się najdłuższy w Polsce wyciąg krzesełkowy jak również dwa fantastyczne ośrodki w Tyliczu.